Ćwiczenia na uda w pozycji leżącej

Ćwiczenia na uda w pozycji leżącej

Poniżej znajdą Państwo kilka przydatnych ćwiczeń na modelowanie ud, które wykonuje się na płaskiej powierzchni w pozycji leżącej. Jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem, powinien położyć sobie koc pod plecy, aby nie narażać kręgosłupa na niepotrzebny ból. Ćwiczenia są do siebie zbliżone, nie wymagają zbytniego wysiłku fizycznego. Aby efekt był widoczny, najlepiej byłoby, gdyby ćwiczenie były wykonywane systematycznie.

Ćwiczenie 1.

Kładziemy się w pozycji płaskiej na macie. Barki unosimy w taki sposób, by część lędźwiowa nie była oderwana od podłogi. Nogi unosimy w górę naprzemiennie, pamiętając, by między kolanem zachować kąt 90 stopni. Przy każdym uniesieniu nogi wytrzymujemy kilka sekund. Jeśli w trakcie ćwiczeń będziemy odczuwali ból w plecach, przerwijmy ćwiczenie.

Ćwiczenie 2.

Ćwiczenie podobne do ćwiczenia pierwszego z małą różnicą. Ręce splatamy na karku. Wówczas modelujemy nie tylko uda, ale także wzmacniamy mięśnie brzucha. Ważne, aby przy każdym podniesieniu nogi wytrzymać przynajmniej 5 sekund. Jeśli w trakcie ćwiczeń będziemy odczuwali ból w plecach, przerwijmy ćwiczenie.

Ćwiczenie 3.

Tym razem unosimy równocześnie obie nogi, pamiętając, aby zachować między kolanem a biodrem kąt 90 stopni. Wydawałoby się, że tego typu ćwiczenie wykonuje się w celu wzmocnienia mięśni brzucha. Owszem, jest to prawda, ale mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wykonując takie ćwiczenie wzmacniamy także swoje uda, o które należy zadbać, by nadać im odpowiedni, smukły kształt.

Ćwiczenie 4.

W tym ćwiczeniu zwracamy uwagę także na część barkową. Odrywamy ją od podłoża, równocześnie prostując ręce i nogi. Jest to dodatkowe obciążenie dla kończyn dolnych, dlatego doskonale rozciągają mięsień czworogłowy uda. W takiej pozycji wytrzymujemy najlepiej kilka sekund. Zwróćmy uwagę, aby to ćwiczenie wykonać dokładnie, tzn. pamiętajmy, aby barki odrywać od podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*