Ćwiczenia na tzw. boczki

Ćwiczenia na tzw. boczki

Spalanie tłuszczu na biodrach to bardzo duże wyzwanie dla ćwiczących, ponieważ jest to miejsce, w którym najtrudniej spalić zbędne kalorie. Potrzeba determinacji i systematyczności, by efekty były satysfakcjonujące, czyli szybkie i skuteczne. Poniżej prezentujemy kilka ćwiczeń, które wykonywane codziennie po 10-15 minut pomogą z łatwością osiągnąć zamierzony efekt.

Ćwiczenie 1. Łączenie łokcia z kolanem po skosie

Jest to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń jeśli chodzi o biodra. Stajemy w niewielkim rozkroku, następnie zaczynamy wykonywać podskoki, starając się jednocześnie łączyć kolano z łokciem po przeciwnej stronie. Później można zwiększyć tempo, aby spalanie odbywało się szybciej. Ćwiczenie najlepiej wykonywać przez 1 minutę na każdą stronę, po czym robimy krótką przerwę i dalej przystępujemy do ćwiczenia. Takich serii warto zrobić przynajmniej 6-7 razy.

Ćwiczenie 2. Przysiady na boki w siadzie

Siadamy na macie na kolanach. Następnie podnosimy pośladki w górę i siadamy na lewą/prawą stronę przesuwając pośladki lekko w bok. Siadamy i po chwili wstajemy, by wykonać to samo ćwiczenie na drugi bok. Pamiętajmy, aby plecy podczas wykonywania ćwiczenia były proste, a oddech równomierny. Ćwiczenie wykonujemy przynajmniej przez 5 minut.

Ćwiczenie 3. Brzuszki na bok

Tym razem kładziemy się na macie na plecach. Nogi uginamy w kolanach i w takiej pozycji kładziemy je na bok. Uwaga! Plecy powinny być cały czas „przyklejone” do podłogi. Trzymamy taką pozycję przez 5 sekund, a następnie przekładamy je w ten sam sposób na drugi bok. Ćwiczenie wykonujemy przynajmniej przez 5 minut.

Wykonywanie wyżej wskazanych ćwiczeń codziennie rano lub wieczorem pomoże ukształtować smukłą sylwetkę. Wystarczą jedynie dobre chęci i pozytywne nastawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*