Ćwiczenia na stepperze w czasie ciąży

Ćwiczenia na stepperze w czasie ciąży

Ruch w czasie ciąży jest jak najbardziej wskazany, o ile przestrzega się pewnych zasad. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby nie wykonywać ciężkich, obciążających brzucha ćwiczeń. Może to negatywnie wpłynąć na płód. Nie oznacza to jednak, że przez całą ciążę powinno się „leżeć i pachnieć”. Nic z tych rzeczy.

Odpowiednie ćwiczenia w ciąży pomogą rozruszać i wzmocnić mięśnie poszczególnych partii ciała. Dużą uwagę należy skupić na nogach oraz na udach. Mając na uwadze kończyny dolne, dobrze by było skupić się na ćwiczeniach wykonywanych za pomocą steppera. Poniżej podpowiadamy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę podczas treningu:

1. Oddychanie. Przy każdym rodzaju ćwiczeń należy zwracać uwagę na prawidłowe, tj. równomierne, głębokie i spokojne, oddychanie. Dzięki temu nasz organizm nie będzie dodatkowo obciążony, a ciśnienie będzie wyrównane.

2. Odpowiednie tempo. Gdy wykonujemy ćwiczenia w celu spalenia zbędnych kalorii, robimy to w sposób bardzo szybki i intensywny. W czasie ciąży ważniejsze jest jednak to, by rozluźnić spięte ciało, opuchnięte nogi itp.

3. Rozgrzewka. Zanim wejdziemy na stepper, warto byłoby rozgrzać nie tylko ręce, ale także, a może przede wszystkim, stopy i okolice kostek. W ten sposób unikniemy zwichnięcia, np. gdy źle staniemy na urządzenie.

Podczas wykonywania ćwiczeń warto mieć ze sobą wodę. Będąc w ciąży, należy pamiętać, aby trening nie przekraczał 15 minut. Jeśli codziennie wejdziemy na stepper, na przynajmniej 10 minut, to w zupełności wystarczy, aby utrzymać ciało w dobrej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*