Bungee Fitness
Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Ćwiczenia przy użyciu ciężarka kettlebell
Ćwiczenia przy użyciu ciężarka kettlebell

Ciężarek kettlebell pozwala nam na dużą różnorodność ćwiczeń. Wbrew pozorom ciężarek ten służy do treningu całego ciała, a nie tylko samych ramion. Podczas wykonywania ćwiczeń szczególną uwagę należy zwrócić na sposób, w jakim utrzymujemy ciężar ciała. Ważne jest, aby stać na całych stopach z wyprostowanymi plecami. Ćwiczenia powinny być wykonywane w sposób płynny.

Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała
Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała

W Polsce popularność tenisa ziemnego coraz bardziej wzrasta. Mówi się, że jest to grzeczny, czysty i elegancki sport. Gra w tenisa to nie tylko skuteczny sposób na zgubienie kilku zbędnych kilogramów, ale także doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Tenis ziemny jest sportem, który pozwala nam zachować dobrą sprawność ruchową, poprawić kondycję, postawę ciała, a także ma bardzo dobry wpływ na układ oddechowy oraz układ krążenia. Wzmacnia nasze mięśnie, pozwala wysmuklić i ujędrnić ciało.

Wyciskanie hantli w siadzie oraz w pozycji leżącej
Wyciskanie hantli w siadzie oraz w pozycji leżącej

Wyciskanie hantli to najlepszy rodzaj ćwiczeń na wzmocnienie mięśni ramion, a tym samym pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Można je wykonywać na stojąco (o czym już wcześniej pisaliśmy tutaj) lub w pozycji siedzącej i leżącej. Wszystko zależy od naszych indywidualnych możliwości.

Ćwiczenia przy użyciu elastycznej taśmy
Ćwiczenia przy użyciu elastycznej taśmy

Elastyczna, gumowa taśma do ćwiczeń to doskonały przyrząd do trenowania różnych partii ciała, najczęściej używa się jej do modelowania nóg oraz ramion. Ćwiczenia z elastyczną taśmą są bardzo proste i przynoszą dość szybki efekt w postaci smukłych i kształtnych ramion, które doskonale prezentują się latem, kiedy mamy zamiar ubrać sukienkę na ramiączkach.

Pompki klasyczne i pompki z podparciem
Pompki klasyczne i pompki z podparciem

Pompki bardzo dobrze wzmacniają mięśnie ramion oraz mięśni klatki piersiowej. Jest to klasyczne ćwiczenie, które bardzo dobrze znają mężczyźni, choć obecnie wśród kobiet pompki także są często wykonywanym ćwiczeniem. Pompki wymagają dość dużej sprawności fizycznej, przede wszystkim mocnych, silnych rąk. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z pompkami, warto najpierw wypróbować kilka ćwiczeń zbliżonych do klasycznych pompek. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wyróżnia się kilka rodzajów pompek. Dzisiaj omówimy pompki klasyczne i pompki z podparciem.