Bungee Fitness
Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Kilka porad na bolący kręgosłup
Kilka porad na bolący kręgosłup

Nie ma nic gorszego niż bolący kręgosłup po całym dniu ciężkiej pracy, nie tylko fizycznej, ale także tej siedzącej. Zarówno osoby pracujące fizycznie, jak i te mające pracę siedzącą, często przed komputerem, narażone są na występowanie u nich silnego bólu w plecach. Podpowiadamy, jakimi metodami można zniwelować te dokuczliwe dolegliwości.

Masaż na bolące plecy
Masaż na bolące plecy

Nie ma nic przyjemniejszego niż masaż po całym dniu ciężkiej pracy. Aby załagodzić ból kręgosłupa, możemy chwilę poćwiczyć, ale często nie mamy już na to siły. Wówczas pozostaje nam wizyta w gabinecie kosmetycznym, w którym możemy skorzystać z masażu relaksacyjnego leczniczego itp. lub skorzystanie z pomocy jednego z domownika, który taki klasyczny masaż, może wykonać na miejscu. Wystarczy tylko zapoznać się z kilkoma wskazówkami, aby masaż był wykonany poprawnie i szybko załagodził ból.

Tzw. „antygarby”
Tzw. „antygarby”

Nieświadome garbienie się może spowodować poważne schorzenie kręgosłupa, jego skrzywienie uwidocznione poprzez wypukłość na plecach lub na klatce piersiowej. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świadome, kontrolowane garbienie może mieć swoje zalety, ponieważ kręgosłup od czasu do czasu potrzebuje się trochę powyginać w różne strony 🙂

Ćwiczenia na odcinek lędźwiowy kręgosłupa
Ćwiczenia na odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Część lędźwiowa kręgosłupa jest szczególnie narażona na ból, ponieważ przy siedzącym trybie pracy, na tę część kręgosłupa jest największy nacisk. Wiele foteli i krzeseł biurowych posiada specjalne uwypuklenie i wkładki na cześć lędźwiową. Niestety nie zapewnia to maksymalnej ochrony. Właściwe dbanie o kręgosłup wymaga wykonywania także odpowiednich ćwiczeń: