Bungee Fitness
Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała
Trening tenisisty – ogólny trening całego ciała

W Polsce popularność tenisa ziemnego coraz bardziej wzrasta. Mówi się, że jest to grzeczny, czysty i elegancki sport. Gra w tenisa to nie tylko skuteczny sposób na zgubienie kilku zbędnych kilogramów, ale także doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Tenis ziemny jest sportem, który pozwala nam zachować dobrą sprawność ruchową, poprawić kondycję, postawę ciała, a także ma bardzo dobry wpływ na układ oddechowy oraz układ krążenia. Wzmacnia nasze mięśnie, pozwala wysmuklić i ujędrnić ciało.

Ćwiczenia ze skakanką w roli głównej
Ćwiczenia ze skakanką w roli głównej

Dla wielu osób skakanka kojarzy się z zabawą, w której uczestniczą głównie małe dziewczynki. Okazuje się, że skakanka to take doskonały przedmiot do ćwiczeń, które pomogą nam wzmocnić nogi i pozbyć się zbędnych kalorii w tzw. „boczkach”. Wystarczy 15 minut skakania, aby zgubić 200 kalorii. Jeśli więc marzysz o kształtnych, wymodelowanych łydkach, chwyć za skakankę i rozpocznij trening.

Jumping fitness, czyli fitness na trampolinie
Jumping fitness, czyli fitness na trampolinie

Jumping fitness to obecnie bardzo popularny odłam zajęć fitness, który przyciąga chętnych ze względu na szereg zalet. Trening na trampolinie bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale także na organizm. Poza tym skakanie, dodatkowo przy muzyce, powoduje, że nie odczuwamy wysiłku tak bardzo, jak np. podczas monotonnych ćwiczeń na siłowni. Na czym polegają ćwiczenia jumping fitness?

Proste ćwiczenia na zmęczone nogi
Proste ćwiczenia na zmęczone nogi

Podczas pracy, zwłaszcza tej wykonywanej przy biurku, nogi są najbardziej narażone na opuchnięcia, co często zdarza się zauważyć wracając do domu po ciężkim dniu pracy. W przyszłości może to doprowadzić do groźnych schorzeń, do żylaków, zakrzepicy itp. Aby temu zapobiec należy zawsze nogi trochę rozruszać, aby przywrócić im prawidłowe krążenie. Przedstawiamy więc kilka bardzo prostych ćwiczeń, które przyniosą naszym nogom natychmiastową ulgę: