Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Jeśli pragniemy mieć płaski brzuch, ważne są nie tylko prawidłowo dobrane ćwiczenia, ale także odpowiednia dieta. W związku z dietą podstawą jest, aby zupełnie wyeliminować z diety wszelkie fast foody, chipsy, makarony, pieczywo itp. Ograniczyć należy także słodycze, które zawierają mnóstwo węglowodanów.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to ważne jest, aby wzmocnić mięśnie skośne (zewnętrzny i wewnętrzny), mięsień prosty brzucha (część górna i dolna) oraz mięśnie poprzeczne (położone głębiej).

Ćwiczenia na brzuch wcale nie muszą kojarzyć się z ciężkim, żmudnym wysiłkiem fizycznym. Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch, które można wykonać w domu, które nie wymagają wielkiego przemęczenia ani wielkiej straty czasu, ponieważ wystarczy każdego dnia poświęcić tylko 8 minut na ich wykonanie. Większość ćwiczeń na brzuch opiera się na tzw. „brzuszkach”.

Ćwiczenie 1.
Kładziemy się na plecach, ręce układamy z tyłu głowy, następnie schylamy się w taki sposób, by prawy łokieć dotykał lewego kolana i odwrotnie, lewy łokieć ma dotykać prawego kolana.

Ćwiczenie 2. Wypchnięcie.
Podnosimy obie nogi i wypychamy je jak najdalej, tak jakbyśmy chcieli kopnąć kogoś, kto stoi przed nami. Dzięki temu pobudzamy mięśnie brzucha.

Ćwiczenie 3. Wypychanie nóg do góry.
Jest to tak zwana świeca. Trzeba spróbować unieść także pośladki. Ważną rzeczą w tym ćwiczeniu jest podparcie rękami.

Ćwiczenie 4. Przyciągnięcie kolan do łokci.
Prawe kolano przyciągamy do lewego łokcia oraz lewe kolano do prawego łokcia i tak na zmianę. Wykonujemy każde ćwiczenie tyle razy, ile damy radę.

Jeśli zależy nam na bardziej profesjonalnych ćwiczeniach, które moglibyśmy wykonywać razem z instruktorem, warto zapoznać się z poniższym filmem instruktażowym dotyczącym ćwiczeń na mięśnie brzucha:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*