Bungee Fitness
Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Ćwiczenia na klatkę piersiową z użyciem hantli
Ćwiczenia na klatkę piersiową z użyciem hantli

Przedstawiamy 3 ćwiczenia dla mężczyzn z użyciem hantli i sztangi, które wzmacniają i modelują klatkę piersiową. Ćwiczenie nr 1 Ćwiczenie należy wykonać równomiernie i powoli, przy pomocy dwóch hantli. Należy położyć się na ławce. W pozycji wyjściowej ramiona powinny być rozwarte na szerokość klatki piersiowej. Wykonując ćwiczenie, połącz hantle nad klatką piersiową. Nadgarstki powinny być wyprostowane, a ramiona lekko ugięte.

Ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową
Ćwiczenia wzmacniające klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową mają jeden podstawowy cel, a mianowicie wzmocnienie mięśni wdechowych i pomocniczych. Dobrym treningiem jest wykonywanie ćwiczeń, które odpowiednio  napną mięśnie piersiowe, przywracając im w ten sposób właściwe proporcje oraz wzmocnioną siłę.

Odpychanie się od ściany
Odpychanie się od ściany

Ćwiczenie to kierowane jest przede wszystkim do kobiet którym zależy na posiadaniu pięknego, jędrnego biustu, ale także do mężczyzn, którzy marzą o wykształconej klatce piersiowej i wzmocnieniu jej mięśni. Do wykonania ćwiczenia będziemy potrzebować… ściany 😉

Rozciąganie klatki piersiowej za pomocą asanów
Rozciąganie klatki piersiowej za pomocą asanów

Asany, to pozycje gimnastyczne w jodze, które pozwalają ciału nie tylko się rozciągnąć, ale także pozytywnie wpływają na ogólne samopoczucie osoby ćwiczącej oraz jej wygląd. Wykonywane asany wpływają na każdą partię ciała, w tym także na klatkę piersiową, a w związku z tym także regulują oddech.