Ćwiczenia na klatkę piersiową dla mężczyzn z użyciem ławki poziomej

Ćwiczenia na klatkę piersiową dla mężczyzn z użyciem ławki poziomej

Ćwiczenia na ławce poziomej przy użyciu hantli są doskonałym pomysłem na trening klatki piersiowej mężczyzn. Przymierzając się do wykonania tego ćwiczenia powinniśmy wyposażyć się w maksymalnie szeroką ławkę oraz odpowiedni sprzęt, czyli hantle i sztangę. Jeśli nie posiadamy takiego sprzętu, możemy udać się do siłowni lub po prostu kupić butelki z wodą, które także są jakimś obciążeniem i śmiało można je wykorzystać do ćwiczeń. Ćwiczenie polega na tym, że kładziemy się na ławce na plecach w taki sposób, aby nogi zginały się w kolanach pod kątem prostym.

Chwytamy sztangę w taki sposób, aby ręce były możliwie mocno wyprostowane. Następnie próbujemy ugiąć ręce, zbliżając sztangę do klatki piersiowej. Następnie znowu je prostujemy, wracając do pozycji wyjściowej. Tego tupu ćwiczenie warto powtórzyć jeszcze kilka razy. Jeśli wykonujemy to ćwiczenie po raz pierwszy, pamiętajmy, aby nie przesadzić.

Jeśli nie mieliśmy problemu z podnoszeniem sztangi, teraz możemy przejść do kolejnego etapu, a mianowicie do przenoszenia sztangi za głowę. Ważne, aby położyć się na ławce w taki sposób, aby głowa mogła się swobodnie na niej oprzeć. Sztanga lub inne obciążenie leży na podłodze lub trochę wyżej. Na zgiętych łokciach przenosimy sztangę ponad głowę. Jest to ćwiczenie wymagające dużego wysiłku, dlatego powinny je wykonywać osoby zaawansowane.

Ostatnie ćwiczenie wykonywane jest tym razem za pomocą hantli. Hantle chwytamy w obie ręce. Tym razem nie podnosimy ich do góry, tylko opuszczamy je na boki, na zgiętych łokciach, tylko do poziomu ławki, nie niżej. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Tego typu ćwiczenia rozciągają mięśnie klatki piersiowej, wpływając tym samym na właściwe funkcjonowanie narządów, a także nadając jej odpowiedni wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*