Ćwiczenia na klatkę piersiową bez użycia specjalistycznego sprzętu

Ćwiczenia na klatkę piersiową bez użycia specjalistycznego sprzętu

Wbrew pozorom podnoszenie ciężarów może korzystnie wpływać na klatkę piersiową, oczywiście pod warunkiem, że ciężar podnoszonych przedmiotów będzie właściwy, a ćwiczenia będą dostosowane do możliwości osoby trenującej.

Posiadanie specjalistycznego sprzętu w postaci hantli, sztangi czy też innego sprzętu siłowego, to dość spory wydatek i nie każdego na niego stać. Warto jednak zaznaczyć, że klatkę piersiową można ćwiczyć w domu i to bez potrzeby posiadania sprzętu siłowego. Doskonałym pomysłem jest użycie, nazwijmy to „zamienników” np. w postaci butelek z wodą. Nie powinno być z tym problemu, podobnie, jak ze znalezieniem odpowiedniej przestrzeni do ćwiczeń.

Zanim przystąpimy do wykonywania ćwiczeń, upewnijmy się, że przygotowane przedmioty do podnoszenia są nie tylko bezpieczne, ale także ich ciężar nas nie przerasta. Co więcej dobrze byłoby zaopatrzyć się w matę do ćwiczeń, aby się nie poślizgnąć. Właściwa odzież i obuwie do ćwiczeń też jest mile widziane, aby nie nabawić się niepotrzebnej kontuzji.

Ćwiczenie 1. 

Stajemy w niewielkim rozkroku na szerokości barków, na macie. W obie ręce chwytamy butelki wypełnione wodą i unosimy je maksymalnie do góry na wyprostowanych rękach. Pamiętamy przy tym, aby oddech był wyrównany i równomierny.

Ćwiczenie 2.

Kładziemy się na macie na kolanach, pośladki unosimy do góry, ręce opierając na macie. Chwytamy butelki z wodą (mogą być mniejsze, aby lepiej się je chwytało) i unosimy w górę na przemian prawa rękę i lewą nogę i na odwrót, po kilka razy na każdą stronę.

Ćwiczenie 3.

Kładziemy się na plecach. Ręce kładziemy na bok, pod kątem 90 stopni do tułowia. Chwytamy przygotowane ciężarki i jednocześnie podnosimy w górę obydwie ręce. Ćwiczenie powtarzamy tyle razy, ile pozwoli nam na to nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*