Bungee Fitness
Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Ćwiczenia na tzw. boczki
Ćwiczenia na tzw. boczki

Spalanie tłuszczu na biodrach to bardzo duże wyzwanie dla ćwiczących, ponieważ jest to miejsce, w którym najtrudniej spalić zbędne kalorie. Potrzeba determinacji i systematyczności, by efekty były satysfakcjonujące, czyli szybkie i skuteczne. Poniżej prezentujemy kilka ćwiczeń, które wykonywane codziennie po 10-15 minut pomogą z łatwością osiągnąć zamierzony efekt.

Jak ćwiczyć brzuch na drążku?
Jak ćwiczyć brzuch na drążku?

Ćwiczenia na drążku wpływają nie tylko na wzmocnienie mięśni pleców i ramion, ale również brzucha. Oto 3 przykładowe ćwiczenia dla początkujących, które można wykonać po krótkiej rozgrzewce:

Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską
Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską

Ćwiczenia przy pomocy piłki lekarskiej pomagają wzmacniać mięśnie brzucha. Piłki lekarskie dostępne są w różnych rozmiarach, więc można je dobrać adekwatnie do stopnia zaawansowania treningu. Zanim rozpocznie się trening, dobrze wykonać wcześniej rozgrzewkę trwającą 5 lub 10 minut. Przy ćwiczeniach z piłką lekarską bardzo ważna jest dokładność oraz technika wykonania. Poniżej przedstawiamy przykładowy zestaw ćwiczeń.

Ćwiczenia ze skakanką w roli głównej
Ćwiczenia ze skakanką w roli głównej

Dla wielu osób skakanka kojarzy się z zabawą, w której uczestniczą głównie małe dziewczynki. Okazuje się, że skakanka to take doskonały przedmiot do ćwiczeń, które pomogą nam wzmocnić nogi i pozbyć się zbędnych kalorii w tzw. „boczkach”. Wystarczy 15 minut skakania, aby zgubić 200 kalorii. Jeśli więc marzysz o kształtnych, wymodelowanych łydkach, chwyć za skakankę i rozpocznij trening.

Utrzymywanie równowagi w klęku podpartym
Utrzymywanie równowagi w klęku podpartym

Utrzymywanie równowagi w klęku podpartym znacznie wzmacnia mięśnie brzucha, a tym samym modeluje go i w szybkim tempie pozwala spalić zbędne kalorie nagromadzone w tej części ciała. Przede przystąpieniem do ćwiczeń należy przygotować sobie matę do ćwiczeń oraz koc, jeśli ktoś ma problemy z kolanami.