Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską

Ćwiczenia na brzuch z piłką lekarską

Ćwiczenia przy pomocy piłki lekarskiej pomagają wzmacniać mięśnie brzucha. Piłki lekarskie dostępne są w różnych rozmiarach, więc można je dobrać adekwatnie do stopnia zaawansowania treningu. Zanim rozpocznie się trening, dobrze wykonać wcześniej rozgrzewkę trwającą 5 lub 10 minut. Przy ćwiczeniach z piłką lekarską bardzo ważna jest dokładność oraz technika wykonania. Poniżej przedstawiamy przykładowy zestaw ćwiczeń.

Ćwiczenie 1. Brzuszki z piłką lekarską

Połóż się na macie, zegnij kolana i zbliż stopy do tułowia. Następnie poproś kogoś o przytrzymanie stóp. Trzymaj piłkę na klatce piersiowej. Postępuj tak jakbyś wykonywał tradycyjne brzuszki, tylko podnoś piłkę i podawaj ją partnerowi. Później opuść do pozycji startowej i wykonaj 3 serie ćwiczeń po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 2. Skręty tułowia

Do tych ćwiczeń potrzebujesz partnera. Usiądźcie na podłodze odwróceni plecami do siebie. Wyciągnijcie nogi do przodu, trzymając piłkę obiema rękoma nad udami. Następnie skręć tułowiem (jak najmocniej) i podaj partnerowi piłkę, który odda Ci ją z drugiej strony, gdy będziesz wykonywać skręt w przeciwną stronę.

Ćwiczenie 3. Przyciąganie piłki

Pozycja leżąca. Zegnij kolana, włóż piłkę pomiędzy kolana i podłóż ręce pod głowę. Następnie przybliż swoje kolana do klatki piersiowej, podnosząc stopy z podłogi. Wykonaj 3 serie ćwiczeń po 15 razy.

Ćwiczenie 4. Wymachy z piłką

Stań z piłką w niewielkim rozkroku i unieś ją nad głowę. Ręce powinny być prostowane. Należy wykonywać wymachy piłką tak, aby znalazła się ona za twoimi nogami. Nie puszczaj piłki i wykonaj zamach w drugą stronę z takim samym natężeniem. Ćwiczenie powtórz 15 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*