Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Szczupły i wymodelowany brzuch to marzenie nie tylko większości kobiet, ale także wielu mężczyzn, którzy tak samo jak płeć piękna dbają o swoje ciało. Specjalnie dla nich istnieją ćwiczenia, które pomagają im uzyskać efekt tzw. kaloryfera, „sześciopaka” itp. Oto kilka ćwiczeń, które pomogą w szybkim czasie osiągnąć zamierzony efekt:

Ćwiczenie 1.

Kładziemy się na macie, kolana zginamy. Ręce zakładamy na kark i zaczynamy odrywać od maty górną część tułowia, czyli wykonujemy klasyczne brzuszki. Ćwiczenie powtarzamy tyle razy, na ile pozwalają nam na to nasze możliwości.

Ćwiczenie 2.

Tak samo jak w poprzednim ćwiczeniu przygotowujemy się do robienia brzuszków, ale tym razem nogi unosimy równocześnie do góry. Jest to dużo trudniejsze ćwiczenie, ale przynoszące jeszcze szybsze efekty. Wymaga sporego wysiłku fizycznego, ale dla mężczyzn to prawdziwe wyzwanie.

Ćwiczenie 3.

Tak samo jak brzuszki, bardzo dobrym ćwiczeniem na wyrzeźbienie mięśni brzucha dobre są tzw. „nożyce”. Kładziemy się na macie, ręce splatamy na karku. Nogi unosimy ku górze i krzyżujemy je naprzemiennie przez jakiś czas. Pamiętamy jednocześnie o tym, aby oddychać, eliminując napięcie w gardle.

Ćwiczenie 4.

Tym razem wykonujemy klasyczne pompki. Jak je wykonać chyba nie trzeba tłumaczyć żadnemu mężczyźnie, należy jednak pamiętać o tym, by dłonie były ustawione dokładnie pod barkami, a cały tułów, wraz z nogami i biodrami tworzyły jedną linię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*