Bungee Fitness
Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wyciąganie rąk – doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie barków
Wyciąganie rąk – doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie barków

Jeśli komuś zależy na wzmocnieniu mięśni barków, zwłaszcza mięśni naramiennych, wymachy rąk będą idealnym ćwiczeniem. Po kilkugodzinnym siedzeniu przed komputerem możemy odczuwać nieprzyjemny ból lub kłucie w okolicy łopatek, obojczyka. Tam znajduje się mięsień czworoboczny, który dźwiga bark w górę. Jeśli odczuwamy ból właśnie w tym miejscu, dobrze byłoby je trochę rozruszać. 

Podciąganie się na drążku
Podciąganie się na drążku

Podciąganie się na drążku przede wszystkim wzmacnia mięśnie ramion i barków. Ci, którym zależy na wyrzeźbionej klatce piersiowej, a także na umięśnionych bicepsach, powinni zacząć trenować podciąganie się na drążku przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Podciąganie się na drążku daje szybkie i trwałe efekty tylko wtedy, gdy jest wykonywane odpowiednią techniką. Jak powinno wyglądać poprawnie wykonane podciągnięcie?

Mostek
Mostek

Mostek to ćwiczenie, które bardzo często wykonywało się w szkole podczas lekcji wychowania fizycznego. Dla wielu dzieci wykonanie mostka jest ćwiczeniem bardzo trudnym, ponieważ ćwiczenie polega na tym, by odchylić się w tył i dotknąć rękoma podłoża, czyli utrzymać cały tułów na rękach. Większość dzieci ma słabe ręce, dlatego trudno jest im poprawnie wykonać to ćwiczenie. Osoby dorosłe, także często mają problem z poprawnym wykonaniem mostka, który bardzo dobrze wzmacnia i rozciąga barki, a także pozwala odprężyć kręgosłup.

Arnoldki
Arnoldki

Tzw. arnoldki to nazwa ćwiczeń wykonywanych na wzmocnienie mięśni barków. Podczas treningu największe obciążenie fizyczne jest właśnie w okolicach przednich i bocznych mięśni naramiennych oraz mięśni trójgłowych ramion.

Kalistenika idealna na wzmocnienie barków
Kalistenika idealna na wzmocnienie barków

Kalistenika to nazwa treningu siłowego, który wykorzystuje do ćwiczeń masę ciała osoby ćwiczącej. Popularnymi ćwiczeniami związanymi z kalisteniką są oczywiście pompki, brzuszki, przysiady, podciąganie na drążku oraz stanie na rękach. Często kalistenika łączona jest ze stretchingiem, czyli z ćwiczeniami rozciągającymi.