Ćwiczenia ABT na pośladki

Ćwiczenia ABT na pośladki

Skrót ABT odnosi się do trzech partii ciała, jakimi są nie tylko pośladki, ale także brzuch i uda. Skrót odnosi się do angielskich nazw wspomnianych części ciała, czyli abdominal, buttocks, thighs. Są to typowe ćwiczenia, jakie wykonuje się na aerobiku. Ich zadaniem jest wzmacnianie mięśni dolnych partii ciała oraz ujędrnianie ich.

Ćwiczenia aerobowe mają to do siebie, że wykonuje się je w dość szybkim tempie w rytm muzyki. Z tego powodu warto zadbać o to, by na początku przeprowadzić odpowiednio długą rozgrzewkę. Najbardziej optymalny czas na rozgrzewkę to ok. 15-20 minut.

Treningi ABT są skuteczne i efektywne. Doskonale poprawiają kondycję fizyczną i samopoczucie osoby ćwiczącej. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych i łatwych ćwiczeń, które wymodelują i ujędrnią pośladki.

Wymachy i skłony, czyli rozgrzewka

Wymachy i skłony należą do jednych z najpopularniejszych form ćwiczeń jeśli chodzi o modelowanie pośladków. Ćwiczenia wykonujemy na macie. Stajemy na niej w niewielkim rozkroku, z rękoma uniesionymi w górze, rozchylonymi na odległość barków. Kolana muszą być proste (rzepki uniesione ku górze). W takiej pozycji nie wykonujemy klasycznych skłonów, tylko staramy się lewą ręką dotknąć prawej stopy i na odwrót. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy. Potem przechodzimy do wymachów. Do ćwiczenia będziemy potrzebować krzesła lub jakiegoś drążka przymocowanego do ściany. Ręce umieszczamy na oparciu krzesła lub drążka i wykonujemy serię wymachów w bok i w tył, na każdą nogę.

W ramach rozgrzewki można także wykonać dodatkowo serię innych ćwiczeń, są to tylko przykładowe ćwiczenia, które można uwzględnić podczas treningu.

Później przechodzimy do typowego aerobiku. Poniżej przedstawiamy krotki filmik, który zawiera typowe ćwiczenia właśnie na modelowanie pośladków.

Po wykonaniu ćwiczeń warto przejść do fazy relaksu lub wykonania kilku wolnych rozciągających ćwiczeń, dzięki którym unikniemy niechcianych zakwasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*