Bungee Fitness

Bungee Fitness

Bungee Fitness to najogólniej mówiąc ćwiczenia gimnastyczne na linie, która podczepiana jest do sufitu. Dzięki temu można na niej skakać, latać i wykonywać różne inne ćwiczenia gimnastyczne. Taka forma ćwiczeń pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie, ale także jest doskonała formą zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wykonywanie ćwiczeń na linie

Bungee Fitness pozwala zaangażować w trening wszystkie partie ciała. Ćwiczenia są całkowicie bezpieczne, ponieważ chronią kręgosłup oraz stawy. Osoba ćwicząca zakłada specjalną uprząż, która chroni ją przed nadmiernym obciążeniem. W związku z tym z Bungee Fitness korzystać mogą osoby z nadwagą. Wykonywanie ćwiczeń na linie wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale także umiejętności, dlatego treningi powinny być przeprowadzane przez instruktorów fitness, posiadających właściwe kwalifikacje, przebyte kursy itp. Poza tym ćwiczenia muszą być wykonywane na specjalnej sali przystosowanej do tego rodzaju treningu. Musi być zachowana odpowiednia odległość lin od ziemi, w suficie należy dokładnie przymocować haki do lin itp.

Przykładowe ćwiczenia

Nie sposób opisać, jak ma wyglądać ćwiczenia na line. Lepszym rozwiązaniem jest obejrzenie krótkiego instruktażowego filmiku:

Jeśli zdecydujemy się na ćwiczenia na linie, dobrze by było zadbać o odpowiedni strój. Najlepiej zakupić sobie długie lub na 3/4 długości getry termoaktywne oraz top, który nie będzie ograniczał ruchów podczas treningu. Bardzo ważne jest takie właściwe obuwie sportowe, najlepiej na niewielkiej wysokości podeszwie. Oczywiście na trening warto zabrać butelkę wody oraz ręcznik, ponieważ wbrew pozorom, ćwiczenia na linie to dość wyczerpujące zajęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*