BODY SHAPE na nogi

BODY SHAPE na nogi

Ćwiczenia BODY SHAPE to ćwiczenia typowo wzmacniające. Idealnie nadają się dla osób, które chcą wzmocnić swoje ciało, nadając mu jednocześnie smukłego kształtu. Jeśli marzymy o mocnych i zarazem smukłych nogach, warto skorzystać z treningu BS, zwłaszcza przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fitnessem. Trening BS jest treningiem nastawionym na dokładność. Podczas wykonywania tradycyjnych ćwiczeń fitness ważny jest ruch, muzyka i dobra zabawa. Natomiast w trakcie wykonywania ćwiczeń BODY SHAPE liczy się koncentracja i dokładność. W związku z tym tempo jest wolniejsze, ale przez to ćwiczenia wykonywane są z wielką dokładnością, co później przekłada się na szybkie i zadowalające efekty.

Oto dwa przydatne ćwiczenia BODY SHAPE na nogi:

Ćwiczenie 1.

Stajemy w niewielkim rozkroku na szerokość barków. Ręce kierujemy do przodu, po czym splatamy je. Następnie przystępujemy do wykonywania przysiadów w taki sposób, aby kolana „nie wyprzedzały” stóp (kolano z łydką powinno tworzyć kąt 90 stopni). Jeśli uda nam się zejść dość nisko, wytrzymujemy w takiej pozycji kilka sekund i wracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 2.

Ćwiczenie typowo rozciągające mięśnie ud i łydek. Stajemy tym razem w dość dużym rozkroku. Prawą nogę uginamy i schodzimy jak najniżej, tak aby lewa noga była cały czas wyprostowana, a przez to maksymalnie się rozciągała. To samo robimy z drugą nogą. Ćwiczenie powtarzamy jeszcze kilka razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*