Bieganie dobre na pośladki

Bieganie dobre na pośladki

Napinanie mięśni pośladków jest częstym ćwiczeniem, jakie wykonuje się podczas biegania, tyle że nie zwracamy na to uwagi, więc nieświadomie wykonujemy ćwiczenie, które zapewni nam jędrne pośladki. Podczas biegania napinamy mięśnie pośladków, tj. mały średni i wielki mięsień pośladkowy, przez co wykonujemy jakiś ruch, a tym samym pobudzamy mięśnie do pracy. 

W ten sposób kształtujemy wygląd pośladków, które nigdy już nie będą płaskie i zaczną przybierać okrągłe kształty. Bieganie jest bardzo dobrym ćwiczeniem na wymodelowanie pośladków, ale równie dobrze oddziałuje na mięśnie całego organizmu, zwłaszcza na brzuch i nogi. Jeśli chcemy, aby bieganie przyniosło szybkie i skuteczne efekty, powinniśmy biegać sprintem. Wówczas mięśnie wolnokurczliwe staną się szybkokurczliwe i zdominują wielkie mięśnie pośladkowe. Szybki bieg zmotywuje mięśnie do działania, a dla nas będzie szybkim i nie tak męczącym treningiem, tak jak to jest w przypadku długich biegów.

Oprócz biegania, dobrymi ćwiczeniami poprawiającymi wygląd pupy jest pływanie i taniec. W wodzie mięśnie pośladkowe napinają się, ale my tego nie odczuwamy, podobnie jest w tańcu, który jak na się wydaje dostarcza nam jedynie przyjemności. Nie jesteśmy świadomi, że w dużej mierze oddziałuje także na nasze ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*