Arnoldki

Arnoldki

Tzw. arnoldki to nazwa ćwiczeń wykonywanych na wzmocnienie mięśni barków. Podczas treningu największe obciążenie fizyczne jest właśnie w okolicach przednich i bocznych mięśni naramiennych oraz mięśni trójgłowych ramion.Tzw. arnoldki najlepiej wykonuje się w siłowni, ale w domu także możemy to zrobić, nawet jeśli nie dysponujemy profesjonalnym sprzętem. Wówczas potrzebne będą elementy obciążające, np. butelki z wodą, jeśli nie posiadamy hantli. Ćwiczenie wykonujemy w pozycji stojącej i siedzącej, pamiętając, aby łokcie były jak najbliżej tułowia. Chwytamy butelki z wodą i unosimy je na wysokość barków, a następnie unosimy je ponad głowę. Podczas wykonywania arnoldków należy pamiętać, aby wnętrze dłoni było skierowane do nas.

Trening powinien trwać tak długo, jak tylko zdołamy wytrzymać. Jeśli dopiero zaczynamy trenować barki, możemy ułatwić sobie ćwiczenie w taki sposób, że podnosimy hantle na zgiętych rękach. Wówczas obciążenie jest dużo mniejsze.

W trakcie wykonywania ćwiczeń warto zwrócić uwagę na oddech, który powinien być równomierny, co znacznie ułatwi pracę.

Dla lepszego zobrazowania ćwiczenia, podajemy link, w którym na nagraniu doskonale widać, jak powinien wyglądać prawidłowy trening:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*